του Γιάννη Ασκούνη
Οι Anderson Silva (φωτο) και Yushin Okami συμφώνησαν προφορικά και θα αποτελέσουν το ζευγάρι του main event του UFC: Rio (27 Αυγούστου), αν δεν συμβεί κάποιο απρόοπτο.

Ο Antonio Rodrigo Nogueira αποκάλυψε πως οι συζητήσεις των δύο πλευρών βρίσκονται πλέον σε αυτό το προχωρημένο στάδιο.
Ο Ιάπωνας είναι ο τελευταίος μαχητής, ο οποίος έχει κερδίσει την “αράχνη”.

Αυτό συνέβη το 2006, όταν ο σημερινός πρωταθλητής UFC Anderson Silva, έχασε με DQ.

Βαρέθηκε ο Diaz

Μετά από δέκα διαδοχικές νίκες, ο πρωταθλητής Welterweight του Strikeforce, Nick Diaz επιθυμεί να δοκιμάσει την τύχη του στην πυγμαχία.

Το συμβόλαιο του επιτρέπει κάτι τέτοιο και ο πρώτος του αντίπαλος αναμένεται να ανακοινωθεί σύντομα.

Βαρέθηκε να νικά
Πάντως, δεν έχει δείξει διάθεση να αποσυρθεί από τις ΜΜΑ. Ακόμα, στο παρακάτω βίντεο υπάρχει η συνάντηση του με τον Paul Daley μετά το πρόσφατο μεταξύ τους ματς.

Εκπομπές του UFC

To Ultimate Insider αφιερώθηκε στο δεύτερο μέρος των καλύτερων συνεντεύξεων του σχολιαστή αγώνων, Joe Rogan.
Προβλήθηκε και το πρώτο επεισόδιο της σειράς Primetime: St. Pierre vs Shields.

Bellator 40
Στο τελευταίο επεισόδιο του Bellator, o πρωταθλητής Welterweight, Ben Askren κέρδισε άνετα με τον Nick Thompson.

Ο Jay Herion προκρίθηκε στο τελικό του φετινού τουρνουά της παραπάνω κατηγορίας κερδίζοντας τον Brent Weedman.

Τέλος, ο Michael Chandler θα συμμετάσχει στο τελικό των Lightweight, καθώς κέρδισε τον Lloyd Woodard.

H ποινή του Sonnen
Δύο χρόνια με αναστολή και πρόστιμο 7.000 ευρώ ήταν η ποινή, η οποία επιβλήθηκε τελικά στον Chael Sonnen αναφορικά με το σκάνδαλο για ξέπλυμα χρημάτων.

Θεωρητικά είναι έτοιμος να αφοσιωθεί εκ νέου στην καριέρα του στις ΜΜΑ.

Φτηνά την έβγαλε ο Sonnen (δεξιά)

Καλικαίρι η Carano
Η επιστροφή της Gina Carano στο οκτάγωνο θα πραγματοποιηθεί στις 18 Ιουνίου. Πάντως, η πρώτη της αντίπαλος δεν έχει οριστεί ακόμα.