Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου 2011

Σε… 53 δευτερόλεπτα έχασε ο Shields

Ήττα-σοκ από τον Jake Ellenberger γνώρισε στο main event του UFC Fight Night 25 της Νέας Ορλεάνης ο Jake Shields από τον Jake Ellenberger.
Μάλιστα, ο πρώην πρωταθλητής Middleweight του Strikeforce και μέχρι πρότινος πρώτος διεκδικητής της κατηγορίας Welterweight του UFC, δέχθηκε απανωτά χτυπήματα έπειτα από θετικό του ξεκίνημα, τα οποία προκάλεσε την άμεση απώλεια των αισθήσεων του. Αφού τις ξαναβρήκε, επιτέθηκε στον διαιτητή, αφού νόμιζε πως ο αγώνας συνεχιζόταν και τον πέρασε για τον… Ellenberger.

Από την άλλη, ο 27χρονος μαχητής, ο οποίος θριάμβευσε, συμπλήρωσε πέντε διαδοχικές νίκες και θέτει τον εαυτό του σε προνομιακή θέση. Από τα υπόλοιπα ματς ξεχώρισαν οι ήττες των πρώην μαχητών του ριάλιτι «The Ultimate Fighter», Jonathan Brookins, Cody McKenzie και Shamar Bailey. Την… σημαία του εβδομαδιαίου σόου κράτησε ψηλά με εντυπωσιακό τρόπο ο Court McGee στο co-main event του event.
Αποτελέσματα UFC Fight Night 25
O Jake Ellenberger κέρδισε τον Jake Shields με ΤΚΟ στο 0:53 του πρώτου γύρου.
Ο Court McGee κέρδισε τον Dongi Yang με ομόφωνη απόφαση.
Ο Erik Koch κέρδισε τον Jonathan Brookins με ομόφωνη απόφαση.
Ο Alan Belcher κέρδισε τον Jason MacDonald με υποταγή στο 3:48 του πρώτου γύρου.
Ο Vagner Rocha κέρδισε τον Cody McKenzie με υποταγή στο 3:49 του δεύτερου γύρου.
Ο Evan Dunham κέρδισε τον Shamar Bailey με ομόφωνη απόφαση.
Ο Lance Benoist κέρδισε τον Matt Riddle με ομόφωνη απόφαση.
Ο Ken Stone κέρδισε τον Donny Walker με τεχνική υποταγή στο 2:40 του πρώτου γύρου.
Ο Seth Bacznynski κέρδισε τον Clay Harvison με υποταγή στο 1:12 του δεύτερου γύρου.
Ο TJ Waldburger κέρδισε τον Mike Stumpf με υποταγή στο 3:52 του πρώτου γύρου.
Ο Robert Peralta κέρδισε τον Mike Lullo με ομόφωνη απόφαση.
Ο Justin Edwards κέρδισε τον Jorge Lopez με ομόφωνη απόφαση.