Πέμπτη 1 Σεπτεμβρίου 2011

Εννιά μετάλλια στο WKA της Ελλάδας στη Γερμανία

Συνολικά με εννιά μετάλλια επέστρεψε η Ελληνική αποστολή απο το παγκόσμιο πρωτάθλημα της WKA στη Γερμανία. Στο Point Fighting  Ο αθλητής Δημήτρης Δάκας κατέκτησε τη πρώτη θέση στη κατηγορία +70κιλα εφήβων για τρίτη συνεχόμενη φορά, η αθλήτρια Γεωργία Σαραντη στη δεύτερη θεση στα-45κιλά κορασίδες, ο Μπαλογιάννης Στεφανος Τρίτη θέση στα -75κιλά αντρών και στη κατηγορια Low Kicks – 70κιλα ο αθλητής Μιτσέας Ιωάννης στη Τρίτη θέση Δευτερη θεση πήρε στη κατηγορια Τeam Fights(5 αθλητες) η Ελληνική Ομάδα. Να σημειωθεί οτι ο τελικός μεταξυ Ελλάδας-Γερμανίας έγινε σε ρινγκ μπροστα απο 3000 θεατές και ηταν μερος απο μία απο τις μεγαλύτερες διοργανώσεις του Kick Boxing, το STEKOS FIGHT NIGHT.

H Ελληνικη Ομάδα έχασε οριακά απο τη Γερμανια παραδίδοντας όμως ένα μεγάλο θέαμα στο κοινό. Στην ομάδα ηταν οί αθλητές Παπασταματιου Αλεξης, Κατσίκης Θανασης, Μπαλογιάννης Στέφανος, Δάκας Δημητρης και  ο προπονητης/αθλητης  Πολίτης Στέλιος.