Δευτέρα 14 Μαΐου 2012

Δεύτερη σερί ήττα για τον Μάικ Μπρονζούλη

Πέρασε αρκετά χτυπήματα, αλλά ο Μάικ Μπρονζούλης ηττήθηκε από τον Gerald Harris στο Legacy 11, στο οποίο ο Jorge Patino αναδείχθηκε πρωταθλητής Featherweight.
Ο «Greek» (13-5) τα έδωσε όλα και έπεισε έναν από τους δύο κριτές στον αγώνα, ο οποίος διεξήχθη στη γενέτειρά του, Χιούστον. Απέναντί του ήταν ο Harris (21-4), πρώην μαχητής του UFC, ο οποίος έκανε ντεμπούτο στην κατηγορία Welterweight. Εν τέλει δύο κριτές έδωσαν τη νίκη στον Harris και ο Μπρονζούλης μπορεί να αισθάνεται αδικημένος.
Από την πλευρά του, ο Patino (27-13-1) χρειάστηκε μόλις 64 δευτερόλεπτα, για να βγάλει νοκ άουτ τον Clay Hantz (7-4) και να πάρει τον τίτλο του Legacy Featherweight Champion, ο οποίος δεν είχε κάτοχο. Ακόμα,ο Chad Robichaux (12-2) επανήλθε στις επιτυχίες στο ντεμπούτο του στους Flyweights.

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς:
Ο Jorge Patino κέρδισε τον Clay Hantz με νοκ άουτ στο 1:04 του πρώτου γύρου και έγινε πρωταθλητής Lightweight.
O Chad Robichaux κέρδισε τον Joseph Sandoval με υποταγή στο 0:50 του πρώτου γύρου.
Ο Gerald Harris κέρδισε τον Μάικ Μπρονζούλη με πλειοψηφική απόφαση.
Ο Evan Cutts κέρδισε τον Lee King με υποταγή στο 1:35 του δεύτερου γύρου.
Το William Bush vs Artenas Young δεν τελείωσε.
Ο Nelson Salas κέρδισε τον Angel Huerta με ΤΚΟ στο 4:45 του πρώτου γύρου.
Ο Ryan Benoit κέρδισε τον Cody Williams με υποταγή στο 2:53 του πρώτου γύρου.